Duális partnerek
Kik a duális partnerek?
Duális partnereink közé olyan üzemek és vállalkozások tartoznak, amelyeknél a szakmai oktatásban részt vevő diákok az általuk választott iparhoz/piachoz kötődő új technológiákat, trendeket és sztenderdeket ismerhetnek meg, szem előtt tartva a XXI. századi gazdasági változásokat. A duális képzőhelyek nyilvántartását a Gazdasági Kamara vezeti. A duális partnernél lehetőség nyílik az iskolákban megszerzett ágazati alaptudással duális szakirányú oktatásban részt venni, ahol a diákok a programtantervben meghatározott szakmai ismereteket sajátítják el. A képzés konkrét termelési és szolgáltatási helyszíneken zajlik, amely által korszerű gyakorlati tudás szerezhető meg.
Miért jó lehetőség neked, hogy jelentkezhetsz egy partnerhez?
A duális szakképzésnek sok előnye van a tanulók számára, hiszen valós gazdasági környezetben tanulhatnak és modern, ismereteket szerezhetnek. A duális képzésben részt vevő vállalat szívesen foglalkoztat olyan munkavállalót, aki a gyakorlati helyszínen sajátítja el a szakmához szükséges tudást. A tanuló a képzés alatt vállalati projektekben vesz részt, megismeri a vállalat által alkalmazott technológiákat, és gyakorlati tudását az elméleti oktatásban is kamatoztathatja. Az adott szakterületen a legjobb szakemberektől, vállalati környezetben sajátíthatja el jövőbeni szakmája alapjait. Mindemellett a duális szakmai oktatásban részt vevőket legalább 100 ezer, legfeljebb 170 ezer forint összegű munkabér illeti meg, ami önálló jövedelmet jelent a diákok számára már a tanulmányok alatt.
Miért jó ez a cégeknek?
A cégek számára a duális képzés hosszú távú befektetés, mert így állandó kapcsolatban lehetnek jól képzett pályakezdő szakemberekkel, akikkel már tanulmányaik során partneri együttműködés alakul ki. A diákokat még jobb teljesítményre ösztönözheti a tanulásban az, hogy tanulmányaik végén, ha jól teljesítenek, egy biztos munkahely várja őket.
Miben tér el ez a képzés a hagyományostól?
A hagyományos képzésben részt vevő diákok – számos szakma esetében – tanulmányaik végeztével kerülnek kapcsolatba az általuk választott cégekkel. A duális képzésben viszont már a tanulói évek alatt lehetőségük nyílik gyakorlati és szakmai tapasztalatot gyűjteni, akár annál a vállalatnál, ahol később el szeretnének helyezkedni.
Partnerek teljes listája a 2021/22 tanévtől
Almásy Kastély Panzió és Rendezvényház
5411 Kétpó 0219/5 hrsz
Kórodiné Éva
Ügyintéző
1 tanuló
Balu-Vill. Kft.
5400 Mezőtúr, Rákóczi u. 12
Juhász István
Ügyintéző
1 tanuló
CAFFE FAMILY
5420 Túrkeve, Sáros u. 5
Kondoros Rudolf
Ügyintéző
3 tanuló
Fazekas Faipari Kft.
5231 Fegyvernek Táncsics Mihály út 133.
Fazekas
Ügyintéző
1 tanuló
K.F. Építőipari Kereskedelmi Szolgáltató Kft.
2330 Dunaharaszti, Homoktövis u. 32
Lipka József
Ügyintéző
1 tanuló
Mezőtúri Intézményellátó és Ingatlankezelő Közhasznú Nonprofit Kft.
5400 Mezőtúr, Kávási Sándor u. 25
Csalánosiné Katalin
Ügyintéző
3 tanuló
Pápai Fázismester Kft.
5400 Mezőtúr, Kossuth Lajos u. 67
Pápai Imre
Ügyintéző
2 tanuló
Szigma B Kft.
5200 Törökszentmiklós, Pánthy Endre út 57
Balla Imréné
Ügyintéző
1 tanuló
SZŐLLŐFÜRT VENDÉGLŐ
5400 Mezőtúr, Kossuth Lajos u. 21
Szabó Tibor
Ügyintéző
9 tanuló
Tozso Hungari Kft.
5500 Gyomaendrőd, Kossuth út 32.
Vígh Tamás
Ügyintéző
1 tanuló